-
Vårprogrammet er klart
Det nye vårprogrammet er klart. Her kan du se hva som skjer hos Stokke Frivilligsentral fram mot sommeren
Gjør en forskjell - Bli natteravn
Du har kanskje sett dem? De som går rundt i Stokke på kveldstid, med gule natteravnvester på. De som bidrar til å gjøre Stokke til et godt sted å være for alle.Natteravnene i Stokke er allerede godt i gang med sitt viktige oppdrag, men for å fylle sommerens vaktlister trengs det flere. Nå håper vi at du vil være med på dette hyggelige oppdraget, som både blir lagt merke merke til og som blir satt pris på av de unge selv.
Natteravnene® er en politisk og religiøs nøytral organisasjon som arbeider for å gjøre bysentrum og nærmiljø til trygge steder å være for alle. Natteravnene har vært aktive siden 1990. LES MER om Natteravnenes historie så langt. I Stokke har Natteravnene base på Frivilligsentralen.
Natteravnenes visjon er at voksnes synlige tilstedeværelse virker dempende på rus-, vold- og skadeverksproblematikk. Vi jobber for å oppnå positiv kontakt mellom barn/ungdom og voksne ute på vandring. Vi skal også bistå personer som av en eller annen grunn ikke er i stand til å ta vare på seg selv, noen ganger ved å formidle kontakt til det offentlige hjelpeapparatet.
Natteravnene® ønsker å bevisstgjøre innbyggere at det er naturlig å melde fra om straffbare eller utrygge forhold i nærmiljøet.
Natteravnene i Stokke har en egen infoside på facebook hvor du kan lese mer og holde deg oppdatert.
Kan du tenke deg å bidra med litt av din tid for å skape et trygt oppvekstmiljø for barn og unge i Stokke? Meld deg som Natteravn.
Kontakt Stokke Frivilligsentral på 94860546 eller post@stokke.frivilligsentral.no.
Del på:
-
Er du vår nye Avdelingsleder Barn og unge?
Vi søker en engasjert og strukturert avdelingsleder for vår satsing på barn og unge.
-
Vinterferie i Banken
I uke 8 er det vinterferie. Vi prioriterer ferieåpen fritidsklubb for barn og unge denne uka. Det blir ingen aktiviteter for voksne før på søndag. Da arrangerer vi Globalt måltid på Frivilligsentralen.
-
Vinterens program er klart
Her kan du se frivilligsentralens program for vinteren 2026
-
Thordis har gått med bøsse i 50 år!
Siden TV-aksjonen ble gjennomført for aller første gang, i 1974, har Thordis Kværhellen gått med bøsse i Stokke. I dag ble hun, som snart fyller 90 år, hedret med blomster og gode ord hos Stokke Frivilligsentral